BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A H5N1 végzett a magyarországi hattyúkkal

A madárinfluenza elleni óvintézkedésekre 5,8 milliárd forintot különített el a kormány, miután bebizonyosodott, hogy a H5N1 vírus végzett a Bács-Kiskun megyében elhullott madarakkal. Mivel újabb tetemekre találtak, meghosszabbították az állat-egészségügyi zárlat idejét.

2006. február 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 5,8 milliárd forintot különített el a kormány a madárinfluenza elleni védekezésre – jelentette be kedden a kormányszóvivő. Ebből az összegből 3,5 milliárd forint az agrártárcához kerül, a maradékon az egészségügyi, az agrár- és a belügyi tárca osztozik.
Tegnap megérkezett a londoni laboratóriumból a madárinfluenza-gyanús esetek végleges eredménye. Eszerint valóban a H5N1 vírus végzett a február elején Bács-Kiskun megyében talált hattyúkkal – mondta Batiz András kormányszóvivő. Új óvintézkedésekre nincs azonban szükség, hiszen az eddigi eljárások elegendőek a madárinfluenza elleni védekezéshez. Ugyanakkor az állat-egészségügyi zárlat időtartama tegnap újra kezdődött Nagybaracskán és Csátalján. Három kilométeres védőkörzetet alakítottak ki, amelyet legkorábban 21 nap múlva lehet feloldani. A tíz kilométeres megfigyelési körzetbe Szeremle, Bátmonostor, Vaskút, Gara, Bácsszentgyörgy, Dávod, Hercegszántó, Homorúd, Báta, Dunaszekcső, valamint Dunafalva tartozik a következő 30 napban. A hét első két napján további négy hattyúról valószínűsíthető, hogy a madárvész okozta halálukat. A madarakból vett mintákat már elküldték a londoni laboratóriumba. Az elmúlt napokban a 189-es hívószámra 5620 hívás érkezett, ezekből 1301 volt a bejelentés.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet