BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a virtuális matrica

2006. február 20. hétfő, 17:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
A legnépszerűbb négynapos matrica helyett a tervek szerint már tavasszal lehet majd mobiltelefonon is fizetni az autópálya-használatért. A későbbiekben – amennyiben az sikeres lesz – tervezik a rendszer továbbfejlesztését, ami már lehetőséget adna a többi matricatípus „virtualizálására” is. Az elektronikus autópályadíj-szedési rendszer teljes körű bevezetését jelenleg 2007–2008-ra tervezik. A megalapozó vizsgálatok már megtörténtek, a következő lépés a közbeszerzés lebonyolításához szükséges tanácsadók kiválasztása lesz. A használattal arányos díjszedés bevezetése és a matricás rendszer megszűnése nagy valószínűséggel párhuzamosan zajlik majd. Szakértők egyébként úgy vélik, hogy gazdasági és politikai szempontból is értelmetlen lenne, ha a következő kormányzat módosítana a folyamatban lévő sztrádaberuházásokon. Az építést végző cégek szerint beszállítóikat nem érintik az esetleges politikai változások. Annak ellenére gondolják így, hogy a legnagyobb ellenzéki párt többször kifejtette: a magyar vállalkozásokat kellene (a jelenleginél jobban) helyzetbe hozni. A pártnál viszont most egyértelműen elzárkóznak attól, hogy az autópálya-építéssel, a -finanszírozással és a díjfizetéssel kapcsolatos koncepciójukat kifejtsék.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet