Az első hónapban 26 milliárd forintot költött gyógyszertámogatásra az Országos Egészségbiztosítási Pénztár – írta a Világgazdaság. Ez 2,5 milliárddal több mint a havi előirányzat. A kassza viszont addig nem borul, amíg a túlköltés nem haladja meg a gyártók által befizetendő 23 milliárd forintot. Idén a költségvetés 298 milliárd forintot szánt a medicinák szubvenciójára, míg a tavalyi költés 348,9 milliárd forint volt.
