BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Éledezőben a magyar szakszervezetek?

2006. február 2. csütörtök, 19:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
A hazai szakszervezeti mozgalom mintha most próbálna az eddigieknél erősebb harcot indítani létéért. Az elmúlt napokban több híradás is érdekvédelmi szerveződésekről szólt, többen olyan „fekete könyv” nyilvánosságra hozatalára készülnek, amelyben a munkavállalók ellen törvénytelenséget elkövető munkáltatók szerepelnének. A mozgolódást részben indokolhatja, hogy több ágazatban is most folynak az alacsony infláció és a minimálbér emelése miatt különösen nehéznek ígérkező bértárgyalások. A dolgot némiképp pikánssá teszi viszont, hogy a nyugat-európai országokban éppen mostanában érzékelhető markánsabban a szakszervezetek elerőtlenedése. Az erősödő globális verseny és nem utolsósorban az Európai Unió keleti bővítése nyomán ugyanis a nyugat-európai munkavállalók egyre inkább kénytelenek elfogadni a leépítéseket, gyárbezárásokat, a munkaidő hosszabbítását, a mérsékelt béremelést és a juttatások megnyirbálását.

Képmellé:

Szerveződő munkások
A Suzuki vezetőségének már bejelentették, hogy megalakult az Esztergomi Gépkocsigyártók Független Szakszervezete

Csíkos
Béremelések
százalék
OÉT ajánlás 4,5
Kiskereskedelem 6-8
MÁV 5+1,5
Forrás: NAPI-gyűjtés

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet