A mezőgazdasági gépek forgalma tavaly 50 százalékkal, 68 milliárd forintra nőtt az előző évi 49 milliárdról, főként az Agrár- és Vidékfejlesztési Operatív Program (AVOP) mintegy 15 milliárd forintnyi támogatásának köszönhetően. Idén ismét 50 milliárd forint körüli lehet a mezőgéppiac, mivel a gazdálkodók a tapasztalatok szerint nem szívesen vesznek munkagépet támogatás nélkül, s várnak az EU új támogatási időszakának kezdetére – derült ki az idei, 24. Agro+Mashexpo Nemzetközi mezőgazdasági és mezőgép-kiállítás beharangozóján. Az uniós csatlakozás óta most először megrendezett kiállítás február 8-án 11-ig tart a Hungexpo területén. Az idén több mint 11 ezer négyzetméteren 184 cég állít ki, tíz százalékuk külföldi. A korábbiakhoz hasonlóan a részt vevők több mint fele mezőgazdasági gépeket állít ki, az idén először nagyságrendben ezt követi az Agro+Mashexpo „slágertémája”, a kertépítés és -fenntartás témaköre, s nem maradhatnak el a megszokott szakmai konferenciák, fórumok sem. Az eseményen kiosztották az idei 2006-os Agro+Mashexpo nagydíjait és különdíját is. Nagydíjat az OROS SF 12-QSA szárzúzós kukorica-csőtörő adapter és az ISV-WEDA multifázisos DRY COMP száraz-malactakarmányozási technológia, különdíjat a 3F-30FF traktoros-homlokrakodó konstrukció kapott.
