BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magánbizniszre nincs hitel

2006. január 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén nem kaphatnak több eszközvásárlási hitelt az alapellátásban dolgozók, mivel az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) fényt derített arra, hogy többen is magánpraxisuk fejlesztésére fordították az állami hiteltámogatást. Sok háziorvos élt ezzel a lehetőséggel, ám azt egyelőre nem tudom, hogy pontosan milyen visszaélések történtek – mondta Kertai Aurél, a Magyar Orvosi kamra háziorvosi szekciójának vezetője. A hitelt önerő nélkül is igénybe lehetett venni. A négy éve élő konstrukcióval eddig 5200 háziorvos és 2200 fogorvos élt, a felvett összeg pedig eléri az egymilliárd forintot. A visszaélések miatt az OEP átfogó vizsgálatot kezd az alapellátásban.
Jelenleg ez a terület küzd a legtöbb gonddal a magyar egészségügyben. A háziorvosi praxisok közül 150 betöltetlen, és vannak körzetek, ahol évek óta nincs alapellátás. Ráadásul a családorvosok átlagéletkora 54 év, vagyis ötven százalékuk tíz éven belül eléri a nyugdíjkorhatárt. A betöltetlen praxisok megvételét – és ezáltal a fiatalok pályakezdését – segíthetné a praxisalap, amelyet immár hat éve ígérget a mindenkori kormány. Kertai szerint annak ellenére, hogy a szaktárca tavaly megállapodást kötött a MOK-kal a praxisalapról, egyelőre semmit sem lehet tudni. Eddig ingatlanvásárlást segítő hitelt lehetett igénybe venni, ám ennek további sorsa bizonytalan.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet