Január elsejétől azok a magánorvosok írhatnak fel kiemelt – 90 vagy 100 százalékos – támogatású gyógyszert, akik szerződést kötöttek az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral (OEP). A szerződéskötés folyamatosan zajlik – mondta a NAPI Gazdaságnak Babai László, az Orvosi és Egészségügyi Vállalkozások Országos Szövetsége (OEVOSZ) elnöke. A magándoktorok vényfelírását szabályozó rendelet szerint a szerződött orvosoknak ugyanúgy kell majd minden vényfelírást dokumentálniuk, mint a többi szerződéses szolgáltatónak, sőt ezt júliustól elektronikus formában a megyei egészségpénztáraknak el is kell juttatni.
