BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az E111 helyett már csak a plasztik él

2006. január 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vasárnap óta már nem használhatók fel az E111-es nyomtatványok az uniós tagállamokban, a nyomtatványt egy úgynevezett egészségbiztosítási kártya váltja fel, amely egyébként már tavaly november elsejétől kiváltható a megyei egészségbiztosítási pénztárakban. A dokumentum – akárcsak az E111-es – az uniós országokba utazó magyar biztosítottak számára igazolja tb-jogviszonyukat. A kártya felmutatója csak ideiglenes kinntartózkodás esetén és csak az orvosilag szükséges ellátásokat veheti ingyenesen igénybe, azaz nem használható fel akkor, ha valaki kifejezetten a gyógykezelés miatt utazik másik tagállamba. Fontos azt is tudni, hogy csak az adott országban működő egészségbiztosítóval szerződésben lévő egészségügyi szolgáltatók által nyújtott szolgáltatásokat tudják elszámolni a biztosítók. Azokban az országokban, ahol az állampolgároknak is kell saját részt fizetniük, ezt az összeget a betegnek kell vállalnia, függetlenül attól, hogy van-e egészségbiztosítási kártyája vagy nincs. Ez általában a teljes összeg 30 százaléka körül van. Míg az E111 kilencven napig volt használható, az új kártya egy évig érvényes.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet