BUX 139722.19 0,63 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai naiv volt

2005. december 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kicsit naiv voltam akkor, amikor azt mondtam, hogy minden politikai erő érdeke az euró mielőbbi bevezetése – mondta a jegybankelnök a Magyar Rádió Esti Krónika című műsorában kedden. Járai Zsigmond már egyetért a piaci várakozásokkal, azaz a 2013-2014-es eurócsatlakozást tartja reálisnak azzal, hogy a bevezetés időpontja attól függ, hogy mikor indul meg az államháztartás átfogó reformja. A piac mindenesetre sok időt nem ad, és komoly károkat okozhat az egész társadalomnak, ha a piac kényszeríti ki a változtatásokat – mondta az elnök. Járai szerint talán az egész magyar gazdaság legnagyobb problémája az államháztartás helyzete, lényegében a magas hiány miatt nem tudja az ország teljesíteni a maastrichti adósság- és a kamatkritériumot.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet