A KSH részletes adataiban enyhén felfelé módosította az előzetes októberi hiányszámot: 291,6 millió euróról 320,1 millióra. Az első tíz hónapban így – némi felfelé korrigálás után – 2,405 milliárd euró volt a külkereskedelmi deficit, ez 1,132 milliárddal marad el az egy évvel korábbitól. Októberben év/év alapon euróban számítva a kivitel 7,5, a behozatal pedig 6,8 százalékkal bővült. Január–októberben ugyanezek a növekedési számok 10,7, illetve 7,0 százalékot mutattak. A tizedik hónapban a statisztikusok némiképp emelték mind az export, mind pedig az import növekedési dinamikáját is, tíz hónap alatt viszont az export bővülése az előzetes adatokhoz képest nem változott, az importé pedig csak jelzésszerűen csökkent.
A behozatal forintárszintje lényegében változatlan maradt, a kivitelé mintegy 1,5 százalékkal mérséklődött. A cserearány csaknem 2 százalékkal vált kedvezőtlenebbé, túlnyomórészt az energiahordozók kereskedelmében tapasztalt árnövekedés miatt. A forint a forgalomban meghatározó részaránnyal rendelkező euróhoz képest 2, a dollárhoz viszonyítva több mint 4 százalékkal értékelődött fel. Októberben pedig – 2004 májusa óta először – a forint árfolyamának gyengülése volt tapasztalható. Az időszak egészét tekintve a külkereskedelmi forgalom devizaárszintje exportban 1, importban 3 százalékkal nőtt.
