BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb pénzek a sürgősségi betegellátásra

2005. december 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egészségügyi tárca több mint 1,3 milliárd forintot osztott szét a sürgősségi betegellátás fejlesztésére és a központi ügyeleti rendszer kiépítésére kiírt pályázatokon. Idén összesen 3,8 milliárd forintot szántak a sürgősségi betegellátás fejlesztésére, 3,5 milliárd forintot ingatlaneladásból, 330 milliót pedig átcsoportosítások révén teremtett elő a tárca. Az Országos Mentőszolgálatnak (OMSZ) 2,5 milliárd forint jutott a járműpark és az irányítórendszer fejlesztésére. A sürgősségi betegellátó centrumok fejlesztésére 100 millió, a központi alapellátási ügyeleti rendszer létrehozására, illetve korszerűsítésére 500 millió forintot osztottak szét. A sürgősségi centrumok és osztályok kiépítésére 749 millió forintot fordítanak.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet