BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veres szerint eredményes volt a szigor

2005. december 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A keleti határokon bevezetett ellenőrzések nyomán a dohány- és üzemanyagtermékek jövedéki adójából származó bevételek jelentősen növekedtek – jelentette ki Veres János a CEBC tegnapi konferenciáján. A pénzügyminiszter hozzátette: az üzemanyagoknál néhány tíz százalékos volt a bővülés. Veres ismét tarthatónak nevezte a 2010-es euróbevezetést, ezt azonban Hamecz István, a jegybank ügyvezető igazgatója kétségesnek tartotta. Hamecz szerint nemcsak a deficit-, de az államadósság-kritérium sem teljesíthető 2008-ra, az ERM II-csatlakozás tervezett idejére. Néhány lépésnyire ugyanabban a fővárosi szállodában Orbán Viktor, a Fidesz – MPSZ elnöke a Gazdasági konzultáció programsorozat keretében nagyvállalati vezetőkkel, köztük Hernádi Zsolt Mol- és Bogsch Erik Richter-vezérrel tárgyalt. Manapság nem nemzeti, hanem kormánymarketing folyik – jelentette ki Orbán, aki ezzel arra utalt, hogy a korábbi, mintegy 10 milliárd forintos keretnél jóval kisebb kassza van elkülönítve a költségvetésben az ország külföldi megítélésének javítására. Míg az EU-ban a felsőfokú végzettségűek 8 százaléka mérnök, addig nálunk ez az arány csak 4 százalékos, ezen mindenképpen változtatni kell – fogalmazott a pártvezető, aki arra a cégvezetői kérdésre, hogy ha a nemzetgazdaság helyzete megkívánja, lesz-e nagykoalíció, úgy válaszolt: amennyiben bizalomvesztés van, változás kell, s a zavaros vizű pohárba nem szabad még több zavaros vizet önteni. A pártelnök szerint nem lehet csökkenteni a minimálbért, mivel a jelentős segélyek miatt csökkenne a munkára való ösztönzés.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet