BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamattal büntetnék a késlekedő illetékhivatalokat

2005. december 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy 1,3 milliárd forintos bevételnövekedéssel számol a kormány a HungaroControll Magyar Légiforgalmi Szolgálatnál – derül ki a kabinet által támogatott költségvetési módosító indítványok listájából. A szervezetnél ezzel összesen 17,87 milliárd forintos bevételre számítanak jövőre. A MÁV egészségügyi alapellátó intézményeinél szintén emeltek a lécen, ezeknél 121,3 millió forinttal kellene többet kitermelni a 9,4 milliárdos eredeti tervnél.
A Polgári Légiközlekedési Hatóság 127 milliós költségvetési támogatását teljes mértékben elvonná a kormány, melyet 30 millió forintig saját bevételeinek növelésével kellene korrigálnia az intézménynek. A közlekedési felügyeleteknek ugyanakkor 891 millió forinttal kevesebbet kell majd előteremteniük (a gazdasági tárca intézményeinél történő változtatások egyenlege nulla, így bevételnövelésre és megtakarításra nem, csak átcsoportosításra kerül sor). Egy további módosítás szerint a jegybanki alapkamat kétszeresét kitevő késedelmi kamatot kellene fizetniük azoknak az illetékhivataloknak, amelyek nem utalják át határidőre a kincstárt megillető bevételi hányadot.
Csupán néhány érdemi kérdésben van vita a nagyobbik kormánypárti frakció és a kormány között a jövő keddi utolsó büdzsémódosító szavazás előtt. A Debreceni Egyetem 4,4 milliárd forintos jövő évi beruházási üteméből 200 millió forintot a kormány szándékaival ellentétben is a Károly Róbert főiskola kollégiumi beruházására csoportosítanának át szocialista képviselők. Közös szocialista-szabaddemokrata javaslat juttatna 26 milliónyi többletforrást az ’56-os intézetnek, melynek jövő évi kerete így 167,6 millió forintra emelkedne – az összeget a kulturális tárca igazgatási költségein vélik megspórolhatónak a képviselők.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet