Holnap az újra megnyitott részletes vitával folytatja a 2006-os költségvetési javaslat tárgyalását az Országgyűlés. A nyolcórás időkeretben a már elfogadott költségvetési főösszegeket nem érintő átcsoportosítási javaslatokat tárgyalja meg a T. Ház. Néhány új módosító indítvány is született: Kékesi Tibor és Bán Tibor szocialista képviselők a Budapesti Agglomerációs övezetnek adnának 100 millió forintnyi többletforrást, amelyet a regionális operatív programtól és más területfejlesztési kasszákból vennének el. A Bush-kormányzat által is támogatott Demokrácia Központ felállításához 50 milliós kiegészítést adnának MSZP-s politikusok, akik a forrást a kelet- és délkelet-európai együttműködéstől vonnák el. A fideszes Halász János javaslata a Magyar Népfőiskolai mozgalom támogatását emelné be 150 millió forinttal a büdzsébe, amelyre forrást az audiovizuális archívum támogatásánál talált.
