BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a költségvetési vita

2005. december 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Holnap az újra megnyitott részletes vitával folytatja a 2006-os költségvetési javaslat tárgyalását az Országgyűlés. A nyolcórás időkeretben a már elfogadott költségvetési főösszegeket nem érintő átcsoportosítási javaslatokat tárgyalja meg a T. Ház. Néhány új módosító indítvány is született: Kékesi Tibor és Bán Tibor szocialista képviselők a Budapesti Agglomerációs övezetnek adnának 100 millió forintnyi többletforrást, amelyet a regionális operatív programtól és más területfejlesztési kasszákból vennének el. A Bush-kormányzat által is támogatott Demokrácia Központ felállításához 50 milliós kiegészítést adnának MSZP-s politikusok, akik a forrást a kelet- és délkelet-európai együttműködéstől vonnák el. A fideszes Halász János javaslata a Magyar Népfőiskolai mozgalom támogatását emelné be 150 millió forinttal a büdzsébe, amelyre forrást az audiovizuális archívum támogatásánál talált.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet