BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem maradnak hoppon a kistelepülések?

2005. december 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a jövő évi költségvetés módosító indítványairól és főösszegeiről szóló keddi szavazáson 1,75 milliárd forintot elbuktak a kistelepülések, valamilyen gyógyírt a második szavazási körben kapnak a sebükre – értesült lapunk. Mint arról szerdai számunkban beszámoltunk, a szabad demokrata Gulyás József hibásan adott le egy végül fideszes segédlettel megszavazott módosító indítványt, aminek következtében az uniós integrációtól elvont összeget nem a kistelepülések kapták, hanem a költségvetés tervezett hiánya csökkent. Bár a keddi döntés után már csak fejezeteken belüli átcsoportosításra van lehetőség, úgy tűnik, a kormánypártok nem mondtak le arról, hogy a szociális, egészségügyi és oktatási területen az idei szintre visszaemelt normatívák a kistelepülések üzemeltetése esetében is emelkedjenek. Az egyik lehetséges célpont a cél- és címzett támogatások 63,8 milliárd forintos kerete, ahonnan többek között az áfacsökkentésre hivatkozva lehetne a települési normatívára forrásokat átcsoportosítani. Döntött továbbá a pénzügyminiszter az önhibájukon kívül hátrányos helyzetben lévő helyi önkormányzatok támogatásának második üteméről. A 179 helyi önkormányzat a december havi nettó finanszírozás keretében jut hozzá a több mint 1,5 milliárd forintos többlettámogatáshoz.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet