BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fukar multik, bulizós kis cégek?

2005. november 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Évek óta tart az a tendencia, hogy a cégek egyre kevesebbet fordítanak rendezvényekre, partikra. Így évről évre kevesebb cég tart év végi bulit az üzleti partnereknek, illetve az alkalmazottaknak. Ráadásul az illetékesek azt állítják, a multik a legfukarabbak, többük semmilyen év végi megmozdulást nem csinál, ugyanakkor a kisebb cégek hajlandóak egy görbe estéért a zsebükbe nyúlni, de ők is inkább az olcsóbb megoldást választják. Egyre kevesebb a teljes körű, tehát külső helyszínen, például múzeumban megszervezett, színvonalas programmal egybekötött eszemiszom – mondta a NAPI Gazdaságnak Németh András, a Deluxe Rendezvények Kft. ügyvezetője. Néhány éve még ezen időszakra jó előre le kellett foglalni a külső helyszíneket, idén a múzeumok szinte teljesen kihasználatlanok. Németh hozzátette, a cégek inkább valamelyik szállodába viszik az embereiket, ahol az evés-ivás mellé legfeljebb egy egyszerű zenés műsort rendelnek – a legtöbben beérik az év végi vacsoráztatással. Ez a fajta pangás egyébként a teljes rendezvényszervező-piacra érvényes és a szakértők szerint egyelőre nem várható javulás.
A rendezvényszervezők legnagyobb konkurensei a szállodák, amelyek különtermeikkel és saját, nagy eszközparkjukkal általában kedvezőbb árat tudnak ajánlani, mint a partiszervizek. Néhány éve az is megfigyelhető, hogy a legtöbb esetben elvárás az egészséges és főleg nem hizlaló koszt felszolgálása. Az árak elsősorban a helyszíntől, a programtól a létszámtól és az étkezéstől függenek. Mint Németh elmondta, 3000-4000 forint/fő az alsó határ, a felső pedig a csillagos ég.
Valamivel kevesebbet költünk az ilyen rendezvényekre, mint néhány évvel ezelőtt – mondta a NAPI Gazdaságnak Komoróczy Zoltán, a Cadbury Magyarország cégvezetője.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet