BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régiós vezető lehet a magyar gyógyszeripar

2005. november 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A célunk, hogy a magyar gyógyszeripar vezető pozíciót töltsön be a régióban – jelentette ki tegnap Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a magyar gyógyszergyártókkal folytatott megbeszélése után. Ennek érdekében a gyártók és a kormány képviselői a következő három hónapban stratégiai tervet dolgoznak ki, a gyógyszeripar erősítése így a nemzeti fejlesztési terv részévé válik. A megbeszélés másik témája a 2006-os gyógyszerár volt. A miniszterelnök szerint a teljes piacot figyelembe véve a drágulás nem lesz magasabb 1 százaléknál éves szinten. Az 1000 forintnál olcsóbb szubvencionált készítmények esetében elképzelhető 10 forintos áremelkedés, az e fölöttiek viszont a korábban kötött megállapodások miatt nem változnak érdemben. A Richter, a TEVA, a Sanofi és az Egis képviselője arról tájékoztatta a miniszterelnököt, hogy a szeptemberi megállapodásnak megfelelően nem élnek a szabad ármegállapítási lehetőség jogával a nem támogatott gyógyszerek esetében. Úgy tudjuk, a gyógyszerpiac több résztvevője is meglepetéssel értesült a tegnapi bejelentésről, az említett megállapodás ugyanis – emlékezetük szerint – erre nem terjedt ki.
A gyártói befizetésekkel kapcsolatban Rácz Jenő egészségügyi miniszter közölte, hogy a jövőre esedékes 22,5 milliárd forintot negyedéves részletekben fizetik be a cégek.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet