Továbbra sem tudja megtalálni végső helyét a kormányzati struktúrában a külképviseleti rendszer – tudta meg a NAPI Gazdaság. A korábban a Külügyminisztérium által felügyelt hálózat finanszírozását szolgáló keret a jövő évi költségvetési javaslatban még az ITDH-nál szerepelt, egy friss, vélhetően a kormány álláspontját tükröző javaslat szerint ugyanakkor a Külügynél jelenik meg. A tét 1,72 milliárd forint volt, melynek áthelyezéséről a külügyminiszter és a gazdasági miniszter egy novemberi együttes utasításban rendelkezett. Ennek keretében a külgazdasági szakdiplomaták személyi juttatásaira, a működéshez szükséges dologi kiadások és beszerzések fedezetére a GKM fejezeti költségvetéséből a külügyi tárca fejezeti költségvetésébe kerül át az összeg, mely 130 millió forint híján a kormány tervei szerint bázisjelleggel ott is marad már. Ezzel egyidejűleg a KüM fejezet létszáma 61 fővel, azaz 36 szakdiplomata-státussal és 25 fős asszisztensi állománnyal bővül.
