Az önkormányzatoknak indítandó új hitelprogramot jelentett be Kóka János gazdasági miniszter csütörtökön – írta az MTI-Eco. A hitellehetőség az informatikai közművek fejlesztését szolgálná, a futamidő 20 év, hároméves türelmi idővel, évi 4,5 százalékos kedvezményes kamatozással. Kóka szerint a programra azért van szükség, mert a kormány az előző években a kelleténél kisebb figyelmet fordított az elektronikus gazdaságra, ezért elég nagy a lemaradás ezen a téren. A november elején életbe lépett új közigazgatási törvény azonban kikényszeríti az informatikai fejlesztéseket.
