BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Írhatnak receptet az orvosok

Egy jogszabályi módosítás miatt több orvos is félreértelmezte az OEP levelét és azt hitte, november elsejétől egyáltalán nem írhat fel receptre gyógyszert.

2005. november 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Július elsején lépett hatályba az a jogszabály, amely szerint október végétől érvénytelenek az úgynevezett régi – 2005. július 1. előtt kötött – vényírási szerződések. November elsejével megszűntek a finanszírozott egészségügyi szolgáltató orvosával kötött szerződések, ezt követően ugyanis az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) a szolgáltatóval köt szerződést – mondta Székely Tamás, az OEP főigazgató-helyettese egy sajtótájékoztatón. Azon orvosok esetében nincs szükség külön vényírási szerződés megkötésére, akik jogosultak a szolgáltatónál gyógyszert ártámogatással rendelni.
Közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatónak minősülnek, akik finanszírozási szerződésben állnak az egészségbiztosítóval, ilyen egyebek között a kórház, a szakrendelő vagy a háziorvosi praxis. Változás ugyanakkor van, de az csak a magánpraxisokat és pro família rendelést érinti. E doktorok a jövőben nem írhatnak fel a biztosító által 90 vagy 100 százalékban támogatott medicinákat. Ez azonban az orvosok 2,5-3 százalékát érinti, a velük való új szerződések megkötése folyamatosan zajlik a megyei egészségbiztosítási pénztáraknál.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet