Július elsején lépett hatályba az a jogszabály, amely szerint október végétől érvénytelenek az úgynevezett régi – 2005. július 1. előtt kötött – vényírási szerződések. November elsejével megszűntek a finanszírozott egészségügyi szolgáltató orvosával kötött szerződések, ezt követően ugyanis az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) a szolgáltatóval köt szerződést – mondta Székely Tamás, az OEP főigazgató-helyettese egy sajtótájékoztatón. Azon orvosok esetében nincs szükség külön vényírási szerződés megkötésére, akik jogosultak a szolgáltatónál gyógyszert ártámogatással rendelni.
Közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatónak minősülnek, akik finanszírozási szerződésben állnak az egészségbiztosítóval, ilyen egyebek között a kórház, a szakrendelő vagy a háziorvosi praxis. Változás ugyanakkor van, de az csak a magánpraxisokat és pro família rendelést érinti. E doktorok a jövőben nem írhatnak fel a biztosító által 90 vagy 100 százalékban támogatott medicinákat. Ez azonban az orvosok 2,5-3 százalékát érinti, a velük való új szerződések megkötése folyamatosan zajlik a megyei egészségbiztosítási pénztáraknál.
