Csütörtökön letették a Debrecenben épülő kardiovaszkuláris és onkológiai centrum alapkövét. A beruházás értéke 11 milliárd forint, ami a legnagyobb volumenű és legnagyobb támogatási összeggel megvalósuló ágazati fejlesztés. A Kelet-Közép-Európában modellértékű gyógyító-megelőző-utókezelő betegellátó központ uniós támogatással valósul meg: az Európai Regionális Alap 9,1, a magyar költségvetés 1,7, a Debreceni Orvos- és Egészségtudományi Centrum pedig 1,32 milliárd forinttal járul a költségekhez.
