BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz csak 156 milliárdot csoportosítana át

2005. november 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi évhez hasonlóan úgy tűnik, az idén is a költségvetési módosító indítványok sorozatgyártására rendezkedett be a Fidesz-frakció: a parlamenti általános vita második napjáig máris több tucat javaslat érkezett és még több száz várható. A nagyobbik ellenzéki párt saját bevallása szerint összesen 156 milliárd forint értékben javasol átcsoportosításokat a jövő évi büdzsében. A Fidesz többek között azt javasolja, hogy hagyják a kórházaknál a gyógyító-megelőző kiadások esetében tervezett 33,7 milliárd forintos elvonást, illetve, hogy a falvak és városok önkormányzatainak támogatása ne csökkenjen jövőre 100 milliárd forinttal. Varga Mihály, a párt gazdasági kabinetjének vezetője arról is beszélt, hogy a munkahelyteremtés érdekében a frakció a közmunkaprogramra jövőre tervezett hatmilliárd forint megduplázását javasolja.
A parlamenti vitában külön szólásra jelentkezett tegnap Gráf József és Katona Kálmán is. Az agrárminiszter megismételte Veres János pénzügyminiszter tegnapi kijelentését, miszerint jövőre a mezőgazdaság lesz a költségvetés egyik nyertese több mint 400 milliárd forint támogatásával. Kovács Kálmán, az informatikai minisztérium vezetője ugyanakkor nem is annyira a jövő évi költségvetésről, mint tárcája eddig elért eredményeiről beszélt ábrákkal is illusztrált felszólalásában. E szerint 2001-ben a háztartások 18 százalékában volt számítógép, míg 2005-ben már negyvenegy százalékról számolhatnak be.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet