BUX 139758.51 0,1 %
OTP 45830 -0,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyi is az annyi?

2005. október 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt hetekben nagyüzem volt az euró bevezetésének időpontjáról folyó diskurzusban, gyakorlatilag minden „érintett” megszólalt – sőt, talán többen is –, de a szócsatából konkrétumok nem derülnek ki. A reálszféra tehát továbbra sem profitál sokat a vitából, pedig számítani lehet rá, hogy a választások közeledtével az ígéretek közé „avanzsál” a bevezetés dátuma.
Az euró bevezetésével kapcsolatban a (gazdaság)politikusok gyakorlatilag minden számszaki – s nem számszaki – „tartozékot” vitatnak, kezdve az ERM–2-érettség időpontjától a feltételek külön-külön való teljesítésének pillanatnyi állapotán át egészen a jegybank elnökének alkalmasságáig.
Mindeközben a reálszférának marad a sötétben tapogatózás, mivel nemhogy a csatlakozás várható időpontját nem tudja még csak hozzávetőlegesen sem kalkulálni – annyi azért már körvonalazódik, hogy a 2010-es belépést nem érdemes komolyan venni de arról sem lelhető fel releváns elemzés, hogy kinek mibe fáj a közös valuta. Kutakodásunk során a jegybank, a gazdaságkutatók, a piaci elemzők, illetve a kormányzat képzeletbeli könyvtárában elvétve leltünk tanulmányra e tárgyban. Még csak homályos elképzelések sincsenek arról, hogy az ágazatok közül melyek kerülhetnek szorult(abb) helyzetbe, melyeknek kell lehúzni a rólót, s melyek szakítanak nagyot a közös valutával.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet