Továbbra sem megoldott a magyar építőipar kormányzati képviselete – véli Tolnay Tibor, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (Évosz) elnöke, aki szerint szükség volna egy önálló döntési jogkörrel rendelkező építésügyi minisztériumra – írta az MTI-Eco. A javaslatot jogosnak tartotta Borsi László, az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal (OLÉH) elnöke. Borsi beszámolt az építőiparral kapcsolatos törvények és rendeletek előkészítéséről. Az egyik készülő jogszabály megerősítené az építésfelügyelet rendszerét, és a jelenlegi országos szinten 20-22 fős építésfelügyelői létszámot legalább 170 főre növelné.
