BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több építésfelügyelőre volna szükség

2005. október 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra sem megoldott a magyar építőipar kormányzati képviselete – véli Tolnay Tibor, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (Évosz) elnöke, aki szerint szükség volna egy önálló döntési jogkörrel rendelkező építésügyi minisztériumra – írta az MTI-Eco. A javaslatot jogosnak tartotta Borsi László, az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal (OLÉH) elnöke. Borsi beszámolt az építőiparral kapcsolatos törvények és rendeletek előkészítéséről. Az egyik készülő jogszabály megerősítené az építésfelügyelet rendszerét, és a jelenlegi országos szinten 20-22 fős építésfelügyelői létszámot legalább 170 főre növelné.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet