Magyarország 2010 helyett csak 2013-ban vezeti be az eurót – derül ki a Reuters októberi felméréséből. Egy hónap alatt elfogyott 2010 hitelessége, szeptemberben ugyanis az elemzők többsége még tarthatónak ítélte az euró bevezetésére tavaly kijelölt célt, bár az elérhetőségében kételkedők száma hónapok óta emelkedett. Az októberi felmérésben 13 elemző közül már csak kettő hitt a 2010-es célban. Az előrejelzések mediánja 2013 lett, ami hároméves késést jelent a korábbi célhoz képest. A legpesszimistább elemzők a reális dátumnak 2014-et tartják.
A szakértői véleményekben bekövetkezett drasztikus változás a kormány hiánycéljainak jelentős felfelé módosítását követte. A kormánykoalíció a héten újra hitet tett amellett, hogy 2008-ra az euró 2010-es bevezetéséhez szükséges szintre csökkentik a hiányt (bár a 2010-es célt hivatalosan nem erősítették meg). Az elemzők többsége azonban most már nem ad hitelt ennek az ígéretnek felfelé módosították deficit-előrejelzéseiket, és konszenzusaikhoz mérten még a felemelt kormányzati előirányzatok is optimisták.
