A kormányfő szerint az euró 2010-es bevezetéséhez évente 300 milliárd forint megtakarítást kell(ene) elérni. Gyurcsány Ferenc szerint neki azonban számításba kell vennie a lehetséges, nagy társadalmi kárt is, amit ilyen gyors kiigazítás okozhatna. Magyarországnak nincs szüksége megszorító költségvetésre, mert a költségvetés és a közfinanszírozás helyzete nem indokolja, és az olyasféle költségvetés-csökkentések, amelyek az euró 2010-es bevezetéséhez szükségesek, árthatnak a gazdaságnak – mondta Gyurcsány külföldi újságírók előtt tegnap. Cáfolta, hogy a jövő évi költségvetés tervezete választási célokat követne, szerinte a 2006-os büdzsé fegyelmezett és ésszerű. A száz lépést folytatni kell, nagyobb és hosszabb lépésekkel – idézte a Dow Jones a kormányfőt. Ezzel együtt „nem vonjuk kétségbe a maastrichti feltételek betartásának kötelezettségét”.
Egy neve elhallgatását kérő EU-diplomata szerint ami Magyarországon történik, egyértelmű fiskális botlás, ez pedig aggasztó, és kifejezetten rossz példát mutat az újonnan csatlakozott országoknak. Elemzők szerint az EB feltehetően negatívan nyilatkozik a magyar költségvetésről. A bizottság állásfoglalásáról szóló hírek nem mozgatták meg a piacokat, Tóth Illés, a Budapest Economics szakértője szerint az államháztartás ügyében már nem vár rossz híreket a piac, mivel úgy látják, túl vannak ezeken, s ezek jelentős részét már beárazták.
