BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áht-reform nélkül nem lesz euró 2010-ben

2005. október 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A konvergenciakritériumokat csak a magyar államháztartás rendbetételével lehet elérni, és csak így tartható a 2010-es eurócsatlakozás – véli Parragh László, az MKIK elnöke, aki szerint a reform elmaradása a bevezetés két-három éves csúszását eredményezheti. A kamara szerint a jövő évre választási költségvetés készül. Ha a helyzet nem változik és a reformlépések a választások után is elmaradnak, a befektetők végső esetben kivonhatják a tőkéjüket Magyarországról. Az MKIK úgy véli, hogy az állami kiadások csökkentését a rosszul működő elosztási struktúrák teszik lehetetlenné.
Mivel az autópálya-építés költségvetési elszámolása megnehezíti, hogy 2008-ra a megemelt hiány az előírt szintre csökkenjen, az MKIK szerint az új tagállamoknak erős lobbitevékenységet kellene folytatniuk Brüsszelben, hogy az áht-hiány elszámolásában átmenetileg – legalább három évig – ne szerepeljenek az infrastrukturális fejlesztésekre fordított kiadások – mondta Parragh.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet