Az éves rendes nyugdíjemelésen felül a következő öt évben 130 milliárd forint többlet jut majd a nyugdíjasoknak – jelentette ki kedden Korózs Lajos, a szociális tárca politikai államtitkára, amivel szerinte évtizedes igazságtalanságokat tesznek jóvá. A program első két lépésében az özvegyi nyugdíjakat korrigálja azok részére, akiknek nincs saját nyugdíjuk, a nyolcadik lépés pedig a rokkantnyugdíjasoknak segítene. A maradék öt lépés az öregségi nyugdíjakat érinti. Itt elsőként a legidősebbek – vagyis a 1987 előtt állományba vonultak – ellátmányát korrigálják, ez 4 százalékos emelkedés, illetve a 29 évnél több szolgálati idővel rendelkezők – nőknél ez 27 év – többletévenként 0,5 százalékos, legfeljebb 10 százalékos emelésben részesülnek. Az 1992 és 1995 között nyugdíjazottak ellátmánya két alkalommal – 2008-ban és 2009-ben – is emelkedik. Az érintettek nyugdíját az első lépcsőben 4, majd 7,5 plusz 4 százalékkal emelik.
A NAPI Gazdaság kérdésére Korózs elmondta, hogy a nyugdíjszámításhoz továbbra is a svájci indexet használják
(vagyis a fogyasztói árindex és az országos nettó átlagkereset alapján kiszámolt indexet), de amennyiben a gazdasági növekedés eléri a 4 százalékot és az infláció tartósan alacsony marad, úgy változtathatnak a belső arányokon, de a komplett rendszerhez nem nyúlnak. A kormány a nyolc lépés intézkedéseit törvényben kívánja garantálni.
