BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fókuszban a kistérségek

2005. október 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre 15,4 milliárd forint támogatást kapnak a kistérségi társulások – közölte Lamperth Mónika belügyminiszter egy kerekasztal-beszélgetésen. A területfejlesztési szempontból leghátrányosabb helyzetben lévő 48 kistérség felzárkóztatására 2006-ban további 10 milliárd forintot biztosít a tárca.
A települési önkormányzatok az elmúlt egy évben 152 többcélú, illetve 11 területfejlesztési célú társulást hoztak létre, leggyakrabban a közoktatás, az egészségügy, a gyermekjóléti alapellátás és a szociális alapszolgáltatások színvonalának javítása, elérhetővé tétele érdekében. Számos társulás átvette az óvodák, általános iskolák fenntartását, központi orvosi ügyeletet hozott létre, vagy például mozgókönyvtár-szolgáltatást üzemeltet.
A leghátrányosabb kistérségek támogatása rendkívül fontos, mivel a hozzájuk tartozó településeken él a magyar lakosság 15 százaléka – hangsúlyozta Lamperth. Az elmaradott kistérségek minimális saját bevétellel rendelkeznek, alacsony színvonalú közszolgáltatásokat nyújtanak, és nincs lehetőségük a fejlesztésekre, mert a forrásokat leköti a napi működés.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet