Az esélyegyenlőségi miniszter szerint a családok 90 százaléka jobban jár az új családtámogatási rendszerrel, amelynek vitáját már megkezdte a parlament – írta a magyarorszag.hu. Jövőre a rendszeres szociális segély családi típusú segélyezéssé alakul át, a segély összegénél figyelembe veszik majd az eltartott gyermekek számát. A változásokról szóló törvénymódosítást még az idén el akarják fogadtatni a parlamenttel. A változás 80 ezer gyermekes családot és 200 ezer gyermeket érint, a támogatás összege 15 ezer forinttal emelkedik havonta. A támogatás azoknál a családoknál csökken majd, amelyek rendszeres gyermekvédelmi támogatást kaptak, és az adókedvezmény nagyobb részét ki tudták használni. Ide tartoznak azok a három- vagy ennél többgyermekes családok, amelyeknek annyi jövedelmük volt, hogy az adókedvezmény teljes összegét érvényesíteni tudták.
