BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Elszaladt a költségvetési ló”

2005. szeptember 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2001 és 2003 közötti három évben elszaladt velünk ló, a politikai nagyot akarásnak aztán költségvetési nyögés lett a vége – jelentette ki tegnap Gyurcsány Ferenc az Országgyűlésben. A miniszterelnök az őszi ülésszak nyitónapján kijelentette, hogy csak fegyelmezett és szigorú költségvetés szolgálja a kormány politikáját. A kormányfő szólt a privatizációról is, amelyet szerinte le kellene zárni, hogy megkezdődhessen egy fejlesztési célú állami vagyonkezelési rendszer kialakítása. Erre vonatkozóan a kormány az év végéig egy törvénycsomagot is benyújt. Gyurcsány kijelentette: a Budapest Airport Rt. privatizációjából származó bevételt a kabinet az államadósság csökkentésére fordítja, miközben a ferihegyi ingatlanok állami tulajdonban maradnak.
Nem vagyunk nettó befizetők az Európai Unióba, ezt az Állami Számvevőszék vezetője is megerősítette – hangsúlyozta képviselői kérdésre válaszolva Baráth Etele tárca nélküli miniszter. Baráth elmondta: a 2004 és 2006 közötti három évre 677 milliárd forintos keretből 513-ra van kötelezettségvállalás, amelynek fedezete már befolyt az államkincstárba. A projektek támogatásának 60 százalékára vonatkozóan már szerződés is van. A múlt év végén még csak 10 milliárdos halmozott kifizetés pedig mára megközelítette a 70 milliárd forintot – tette hozzá a miniszter.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet