A mai kormányülésen döntés született a Büntető törvénykönyv (btk.), a számvitelről szóló törvény, illetve a könyvvizsgálati tevékenységekhez kapcsolódó jogszabályok módosításáról és a kabinet nem mellékesen tárgyalt a jövő évi költségvetésről is, ám az utóbbiról több információt nem közöltek. A 2006-os büdzséről ma délután 3 órakor tart tájékoztatót Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Kóka János miniszter.
A Büntető törvénykönyv módosítása a jogorvoslati rendszer átalakítását célozza: a jelenlegi kétfokú rendszer kiegészül egy harmadik fokkal, amely szinten megalapozatlanság esetén új eljárást is előírhatnak az első két fokon már túljutott ügyekben. A számviteli törvény jövőre életbe lépő módosításának célja, hogy kevesebb adminisztrációt kelljen végezniük az egyszerűsített éves beszámolót készítő vállalkozásoknak. A változtatásnak köszönhetően a kiegészítő mellékletben kevesebb adatot kell feltüntetni: nem lesz kötelező például az amortizációhoz kapcsolódó felsorolás, továbbá a használatba vételkor az egy összegben elszámolható eszközök értékhatára 50 ezerről 100 ezer forintra emelkedik. Fontos módosítás továbbá, hogy az elsődlegesen devizában gazdálkodó társaságoknak lehetőségük lesz az adott devizában történő beszámolókészítésre, illetve könyvvezetésre. A módosítással lehetővé válik az is, hogy a cégek idegen nyelvű számlát állítsanak ki.
A kormány egyúttal döntött arról, hogy 864,9 millió forintot szán az augusztus utolsó két hetében bekövetkezett esőkárok helyreállítására.
