A kormány tárgyalta a jövő évi adótörvények és az adócsökkentési csomag koncepcióját: a tervezetbe beépítették a kormánypártok módosítási javaslatait is, s ezzel közigazgatási egyeztetésre megy. A kormány a jövő évi költségvetésről – ellentétben a várakozásokkal – nem tárgyalt, ezzel kapcsolatban Batiz András kormányszóvivő annyit jegyzett meg, hogy nem a fűnyíróelv hanem a feladatalapú finanszírozás volt a tervezés vezérfonala. Jövőre mintegy 8 százalékkal, 26 milliárd forinttal nő a családtámogatásra fordítható összeg. Ennek fő eleme a megemelt családi pótlék lesz, miközben az adókedvezmények csak a három vagy több gyermekesek számára lesznek elérhetőek. A mintegy 2,1 millió gyermeket érintő, 2006 január elsejével hatályba lépő változtatások nyomán a családi pótlék havi összege 11 és 23 ezer forint között lesz. Göncz Kinga szociális miniszter elmondta: a kormány a családtámogatást kiemelt célként kezeli, és megegyezett a pénzügyminiszterrel a jövő évi források biztosításáról.
Az agrártárca és a kormány nem ismeri el a túlzott készletfelhalmozás miatt esetleg visszafizetendő 200 millió eurós agrártámogatási tételt – hangzott el a kormányülést követő tájékoztatón. Brüsszeli informátorokra hivatkozó lapértesülések szerint a bizottság azért vette fontolóra a támogatás visszakérését, mert szerinte Magyarország a csatlakozást megelőző egyéves moratórium alatt normán felüli árukészleteket halmozott fel baromfi- és sertéshúsból, valamint tejből (a túl nagy készleteket a közösség a belső piac egyensúlyának fenntartása miatt szankcionálja). A kabinet akár az Európai Bíróságig is kész elmenni, hogy bizonyítsa igazát – jelentette ki Batiz.
