BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árletörésre jó a magyar VoIP?

2005. augusztus 24. szerda, 19:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
Számítógépek közti telefonálást lehetővé tévő szoftverrel rukkolt elő a Google Inc., ezzel újabb versenytárs szállt be az infokommunikációs piacra. Becslések szerint az internetes telefonálás csábító üzletág lehet a befektetőknek a továbbiakban is: a szegmens összárbevétele 2007-ben megközelítheti a 8 milliárd dollárt, miközben 2003-ban kevesebb mint 2 milliárdot produkáltak a cégek, köztük a Microsoft által üzemeltetett MSN Messenger.
Magyarországon valójában még egyáltalán nem elterjedtek az internetes technológiára épülő megoldások, szemben a köztudatban élő képpel – állítják szakértők, akik szerint Magyarországon egyelőre inkább csak árletörő szerepe van a rendszernek. A VoIP alapú kommunikáció 5–10 éves távlatban sem szakít ki 10 százaléknál nagyobb piaci részesedést. Pedig ezek a technológiák igen olcsó megoldást kínálnak a vállalkozások számára: a számítógépek közti kommunikáció például ingyenes.
Cikkeink a 3 .oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet