Csütörtökig lehet voksolni az interneten és sms-ben az ingyenes reklámanyagok és szórólapok terjesztésének jogi szabályozása ügyében – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón. A kormány célja a hathetes kampánnyal az, hogy az emberek lehetőséget kapjanak a nem politikai kérdésekről történő véleménynyilvánításra. Évente csaknem százezer tonna papírhulladék keletkezik az ingyenes reklámanyagokból, szórólapokból, amellyel kapcsolatban a kabinet most arra kíváncsi, hogy a többség egyetért-e a kereskedelmi célú reklámanyagok bedobásának tiltásával, amennyiben a postaláda tulajdonosa jelzi, hogy nem tart rájuk igényt.
