BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd jut a Cserehát fejlesztésére

2005. augusztus 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ország egyik legszegényebb vidékén meglévő regionális egyenlőtlenség csökkentését megcélzó Cserehát Programot kedden írta alá Göncz Kinga szociális miniszter és Mizsei Kálmán, az ENSZ főtitkárhelyettese. A projekt a következő két évben segíti a térség fejlődését, amelyhez a kormány 2,2 millió dollárral, az ENSZ Fejlesztési Programja 300 ezer dollárral járul hozzá; így a teljes költségvetés 477,809 millió forint. A forrásokat a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Cserehát régióban hasznosítják, a Hernád és a Bódva folyó, valamint a szlovák határ által bezárt területen. A pályázati rendszerben megvalósuló program négy fő célja: az esély- és forrásteremtés, a közösségi alapú integrált szociális fejlesztések megvalósítása, a régióközi partnerség kiépítése és a társadalmi részvétel szélesítése. A megvalósuló projektek révén fellendülhet a térség gazdasága, javulhat a versenyképesség, ez pedig a jövőben segíthet abban is, hogy az emberek képesek legyenek uniós és egyéb forrásokhoz folyamodni, amelyekkel támogathatják a fenntartható társadalmi, környezeti és gazdasági fejlődést. A programban külön hangsúlyt helyeznek a határokon átnyúló gazdasági kapcsolatok építésére a szomszédos szlovák régióval. Mizsei szerint külön figyelmet kell fordítani a térség roma lakosságára, akiknek a térség minden lakosát sújtó nehézségeken kívül az előítéletekkel is küzdeniük kell. A program szeptemberben indul.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet