Debrecenben felavatták az első magántőkéből felépített kollégiumot, amelyet 24 évig a beruházó üzemeltet majd, azt követően az állam tulajdonába kerül – írja a FigyelőNet az MTI alapján. A Campus Hotel az alapkőletételtől számítva alig több mint egy év alatt készült el a Debreceni Egyetem Kassai úti campusában. A több mint 17 ezer négyzetméter alapterületű létesítmény egy-három személyes, fürdőszobás apartmanjait 926 diák veheti birtokba. A bérleti díjból az egyetemet 55, a hallgatókat pedig 45 százalék terheli. Az egy-három férőhelyes változattól függően a diákoknak 17–21 ezer forintot kell fizetniük havonta.
