BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szili parlamenti állásfoglalást kér a Rádió ügyében

2005. augusztus 8. hétfő, 20:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országgyűlés alkotmányügyi, valamint kulturális és sajtóbizottsága foglaljon állást arról, hogy az új elnök megválasztásáig tartó átmeneti időre jogszerűen jelöltek-e ki vezetőt a Magyar Rádió élére – erre kérte Szili Katalin házelnök tegnap a két parlamenti testületet. Szili a Magyar Rádiót felügyelő közalapítvány vezetője, Gellért Kis Gábor kérésére döntött a bizottsági vélemények kikérése mellett. A Magyar Rádió vezetése üdvözli Szili Katalin kiállását a társadalom pártatlan tájékoztatási jogának érvényesítéséért – derül ki a közrádió közleményéből. A Rádió vezetői egyetértettek a Szili-féle közlemény azon részével is, amely megállapítja, hogy az áldatlan helyzetnek a legegyszerűbb és legjobb megoldása az volna, ha a következő fordulóban sikerülne elnököt választani.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet