Az Országgyűlés alkotmányügyi, valamint kulturális és sajtóbizottsága foglaljon állást arról, hogy az új elnök megválasztásáig tartó átmeneti időre jogszerűen jelöltek-e ki vezetőt a Magyar Rádió élére – erre kérte Szili Katalin házelnök tegnap a két parlamenti testületet. Szili a Magyar Rádiót felügyelő közalapítvány vezetője, Gellért Kis Gábor kérésére döntött a bizottsági vélemények kikérése mellett. A Magyar Rádió vezetése üdvözli Szili Katalin kiállását a társadalom pártatlan tájékoztatási jogának érvényesítéséért – derül ki a közrádió közleményéből. A Rádió vezetői egyetértettek a Szili-féle közlemény azon részével is, amely megállapítja, hogy az áldatlan helyzetnek a legegyszerűbb és legjobb megoldása az volna, ha a következő fordulóban sikerülne elnököt választani.
