A nagyobb kormánypárt szerint a magyar gazdaság változatlanul kedvező növekedési pályán van, de növekedésének ütemét fokozni kell. Burány Sándor, az MSZP frakcióvezető-helyettese szerint ha további egy százalékponttal javul a gazdasági növekedés, akkor Magyarország tíz éven belül elérheti Ausztria mai színvonalát – írta az mti.hu. Az MSZP fontosnak tartja Kóka János gazdasági miniszter kezdeményezését a négypárti nyilatkozatról, és arra kéri a Fideszt, hogy az MDF-hez, az MSZP-hez és az SZDSZ-hez hasonlóan fogalmazza meg érdemi javaslatait a gazdasági növekedésre vonatkozóan.
