Egy héttel meghosszabbította Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter a ciklusokon átívelő versenyképességi politikáról szóló, négypárti nyilatkozatra vonatkozó megegyezés határidejét – derült ki a gazdasági miniszter tegnapi sajtótájékoztatóján. Az MDF, az MSZP és az SZDSZ képviselőjének szignójára Kóka lát esélyt, de az augusztus huszadikai aláírásra tervezett közös nyilatkozat meghiúsulhat, ha a Fidesz nem rak le konkrét javaslatokat a szöveghez. Domokos László fideszes képviselő július 14-én ugyan átadott egy doboznyi „munkahelyteremtő javaslatot”, de azoknak a miniszter szerint csak 7,5 százaléka foglalkozott ténylegesen a munkaerőpiaccal, és ezekről a javaslatokról is tárgyalt már a kormány. Kóka elmondta: az MSZP részéről Puch László a szakképzés és a magyar kis- és középvállalkozások beszállítói programjai kiemelését javasolta a szövegben, de akárcsak az SZDSZ-elnök Kuncze Gábor, ő is jelezte, hogy aláírják a javaslatot. Az MDF a miniszter szavai szerint 8 éves megállapodást kötne és a kisebbik parlamenti ellenzéki párt hangsúlyosabban szerepeltetné a nyilatkozatban az innovációs és k+f ráfordítások, valamint az aktivitási ráta növelését. Az előbbi kiemelt szerepeltetésével Kóka is egyetértett, míg a foglalkoztatás növelését inkább célnak, mint eszköznek tartotta.
