BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Októberben nyílik az Európai Bizottság képviselete

2005. július 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bizottság magyarországi képviseletének vezetője György Gábor újságíró lesz, aki októberben foglalhatja el hivatalát három évre, ami két évvel meghosszabbítható. A bizottság hosszú kiválasztási eljárás után egyelőre hét új tagállam képviseletének élére nevez ki vezetőket. Közülük négyen a gyengébb nemhez tartoznak, ami teljesen egybevág az Európai Bizottság elnöke, José Barroso szándékával, aki már a biztosok kiválasztásánál is a nemek igazságosabb elosztását tartotta szem előtt.
A bizottsági képviseletek tevékenysége kétirányú: tájékoztatást nyújtanak a közösségi politikákról, népszerűsítik és megmagyarázzák az Európai Bizottság célját és munkáját, másfelől fontos orientációs pontot is nyújtanak Brüsszelnek, hiszen visszacsatolják a tagállam közvéleményének vélekedését az uniós ügyekről.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet