Magyarország földrajzi adottságainak köszönhetően – megfelelő fejlesztések megvalósítása esetén – Kelet-Közép-Európa logisztikai központjává válhat. A megfelelő színvonalú szolgáltatás megvalósításához a közlekedési infrastruktúra fejlesztésére, elsősorban az autópálya- és vasúthálózatok bővítésére, valamint a kikötők korszerűsítésére lenne szükség – vélte Doór László, a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) elnöke a gazdasági tárcával közös üzleti találkozón. Az ágazat képviselői szerint a versenyképesség érdekében a környező országok szintjéhez kell igazítani az áfa és a bérjárulékok mértékét. Az üzemanyag árának lehetséges mérsékléséről is szó volt az egyeztetésen, amely a kormányzat szerint a jövedéki adó változtatásával nem, csak a tervezett áfacsökkentéssel lenne megvalósítható.
Az EU következő költségvetési ciklusában fontos prioritás lesz a szállítási infrastruktúra és a logisztika fejlesztésének ösztönzése, ezért a logisztikát ismételten beépítik a Nemzeti Fejlesztési Terv rovataiba és az ITDH programjában is önálló fejezetként szerepel majd. Arról, hogy mennyi pénzt fordítanak majd az ágazat fejlesztésére, Szanyi Tibor, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium politikai államtitkára nem tudott konkrétumokat mondani, véleménye szerint a logisztikai fejlesztésekre annyi pénz jut, amennyit a vállalkozók szánnak rá, de az állam ösztönözheti a beruházásokat, például a ppp-konstrukciók keretében megépített vállalati logisztikai központok létrehozásával.
