BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még huszonhárom nap a parlagfűre

2005. június 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szankciómentesen már csak huszonhárom napjuk van arra az ingatlantulajdonosoknak arra, hogy megakadályozzák a parlagfű virágzását, a kaszálást, gyomirtást ugyanis június 30-áig kell végrehajtani, mivel a parlagfű legintenzívebb növekedési időszaka július, a virágpor pedig legintenzívebben július végén és augusztusban szóródik. Amennyiben ezt nem teszik meg, hatósági védekezés történik, ennek – hektáronként akár több tízezer forintos – költségét pedig a föld használójának, tulajdonosának meg kell térítenie, illetve adók módjára behajtható.
Ettől az évtől kezdve szigorodik a parlagfűvel szennyezett területek felderítése és a közérdekű védekezés. Az ellenőrzést a földhivatalok mezőgazdászai határszemlék során végzik – légi felvételek és az előző évi eljárások adataira támaszkodva – együttműködve a növényvédelmi hatósággal, az önkormányzatok jegyzőjével, a civil szervezetekkel és a lakossággal.
A törvény hatálya kiterjed az ország teljes területére és az összes ingatlantulajdonosra. Ez azt jelenti, hogy a hatóságok eljárásukat nemcsak a termőföldeken folytatják le – amelybe a zártkertek is beletartoznak – hanem belterületen, ipari, kereskedelmi és egyéb telephelyeken, utak, vasutak, vízpartok mentén is. A törvény ugyanakkor lehetőséget ad arra, hogy a hatósági védekezést a parlagfűvel erősen fertőzött, rosszul művelt haszonnövény-állományban is elvégezzék.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet