BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem voltak üresek a fiókok?

2005. május 9. hétfő, 18:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Baka Zoltán
A miniszterelnök nemrég még arra panaszkodott, hogy nem találni reformjavaslatokat a tárcák asztalfiókjaiban, ehhez képest javarészt a 2002-es kormányprogram elemeiből, illetve az elmúlt években született, de kellő forrás nélkül érdemi fordulatot nem hozó tervekből építkezik a Gyurcsány-kabinet 21 lépésből álló „egészségügyi sétája”. Újdonságnak a járulékalap szélesítésére tett javaslatok nevezhetők, ezekről részletek csak az elmúlt napokban kerültek napvilágra. A kormány szaporítaná a sürgősségi centrumokat, növelné a mentőhelikopterek számát, kitartóan regulázná a gyógyszerpiacot. Utóbbira rá is férne egy kis figyelem, tudomásunk szerint ugyanis április végéig az időarányosnál 20 milliárd forinttal többet költöttek gyógyszertámogatásra; ezzel a tempóval akár 60 milliárdig is eljuthat idén a gyógyszerkassza túlköltése. Nagy horderejű döntésnek tűnik a járó- és a fekvőbetegkassza összeolvasztása. A kormány a járóbetegszint felé terelné az ellátásokat, ami látszólag technikai jellegű változás, ám alapjaiban rendezheti újra a két ellátási szint kapacitásait, illetve a munkaerő-szükségletet. Hatástanulmányokról az egészségügyi miniszter tegnapi sajtótájékoztatóján, illetve a miniszterelnök parlamenti beszédében sem esett szó. Lapunk érdeklődésére az viszont kiderült, hogy az Irányított Betegellátási Rendszer nem lesz teljesen az enyészeté, annak „pozitívumaiból részesülnek az állampolgárok”.
Cikkeink a 3. oldalon

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet