Összesen 4,48 milliárd forintot fordítanak az idén a helyi önkormányzatok induló beruházásainak címzett támogatására – a parlamenthez beterjesztett törvényjavaslat szerint. Amennyiben a képviselők változatlan formában hagyják jóvá az előterjesztést, akkor 78 helyi és megyei önkormányzat juthat központi forrásból támogatáshoz. A beruházások összértéke meghaladja az 58,6 milliárd forintot, ebből kevesebb mint 12 milliárd forint saját forrással rendelkeznek a pályázók, a fennmaradó részt három év alatt központi pénzekből fedezik. Az idei 4,4 milliárd után jövőre 20, két év múlva 22,1 milliárd forintot szánnak az ebben az évben induló címzett támogatásokra.
Öt területen végrehajtott beruházáshoz kérhető címzett támogatás, a forrásigény (és így értelemszerűen a beruházások összköltsége) alapján az oktatás vezet, a beruházások összköltsége alapján viszont a vízgazdálkodás áll az élen. A legnagyobb összegű támogatást, több mint 2,3 milliárd forintot a Fejér megyei települések szennyvízelvezetésére és tisztítására Aba önkormányzata neve alatt futó pályázat nyerheti el. Négy kérelmező viszont nem számíthat támogatásra, köztük van a fővárosi önkormányzat oktatási célt szolgáló beruházása, amelyhez 1,6 milliárd forintot igényeltek, ám a törvény beterjesztője szerint hiányzott a költségvetési fedezet: saját forrásként egyébként 576 millió forintot állítottak be.
