A decemberi népszavazáson biztosan részt vevők közül 48 százalék igennel 38 százalék nemmel szavazna – adta hírül a Medián legújabb vizsgálatának eredményét. A referendum napjáig tartó nyolcnapos moratórium előtti utolsó közvélemény-kutatás eredménye szerint a megkérdezettek 42 százaléka ellenzi, 40 százaléka támogatja a kettős állampolgárságot. Ugyanakkor a támogatókat az elgondolkodtatják bizonyos dolgok: a leginkább az, hogy az új állampolgárok esetleg nyugdíjban részesülhetnek, illetve úgy is igénybe vehetnének úgy szociális és egészségügyi ellátást, hogy nem kellene áttelepülniük Magyarországra.
