BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárd forintot kérnek a Club Aligáért

2004. november 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

December tizedikéig lehet pályázatot benyújtani a balatonvilágosi Club Aliga megvásárlására. A csaknem ötvenhektáros egykori pártüdülő-komplexumot egyben, 8 milliárd forint plusz 2 milliárd forint áfa irányáron hirdette meg a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI). (Korábban az a megoldás is felvetődött, hogy darabonként adnák el az üdülőt.) Az Egészségügyi Minisztérium vagyonkezelésében lévő ingatlan eladásából származó bevételt jövőre a sürgősségi betegellátás fejlesztésére, mentőautók vásárlására szánják. A három szállodából, 22 villaházból álló, sportpályákkal, étteremmel és több mint egy kilométeres stranddal rendelkező Club Aligát működtető részvénytársaságot egy önálló pályázaton hamarosan kiírják.
A pályázati határidő lejárta után 30 napon belül dönt a KVI az eredményről; ha eredményesen zárul a tender, akkor újabb 30 napon belül kerülhet sor a szerződéskötésre. A nyertesnek a szerződéskötés után nyolc napon belül ki kell fizetnie a nettó vételár felét, valamint a teljes összeg áfáját, tehát összesen 6 milliárd forintot.
Idén még pályázatot hirdet a KVI az egészségügyi tárca kezelésében lévő két fővárosi ingatlan, a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet Béla király úti és az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet Völgy utcai épületegyüttesének értékesítésére is. Ezekből négymilliárd forint bevételt várnak.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet