A lakossági hitelállomány szeptemberben is jobban gyarapodott, mint a betétállomány – derül ki a jegybank legfrissebb adataiból. Miközben ugyanis a banki megtakarítások értéke csaknem 33, a hitelszámlákon nyilvántartott összeg majdnem 55 milliárd forinttal nőtt. Ez a jelenség egyébként ebben az évben általános volt, így a magánszemélyek betét-hitel pozíciójának egyenlege a 2003. év végi értékhez képest több mint 210 milliárd forint mínuszt mutat. A háztartások eladósodottsági szintje tehát tovább nőtt, abban az irányban is (az összvagyonhoz viszonyítva), amely nem az egészséges fejlődést, hanem inkább a kockázatok növekedését jelzi.
Szeptemberben – nyilvánvalóan szezonális hatásoknak is köszönhetően – az augusztusinál nagyobb mértékben nőtt a lakáshitel állománya. Mind a lakáshiteleknél, mind pedig az egyéb kölcsönfajták esetében erőteljesen folytatódott viszont a deviza térnyerése. Az összes hitelgyarapodás 62 százalékát a deviza tette ki. Ez az arány egyébként a lakáshiteleknél „csak” mintegy 50 százalékos volt. A deviza aránya az első őszi hónapban a teljes hitelállományon belül már megközelítette a tíz százalékot, a lakáshiteleknél pedig átlépte az öt százalékot.
