BUX 139920.92 0,77 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hírháló

2004. október 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyógyszerellátási stratégiát javasol az ÁSZ
Az Állami Számvevőszék főigazgatója bírálta az elmúlt évek gyógyszer-finanszírozási gyakorlatát és hosszú távú stratégia elkészítését javasolta a szaktárcának – írja a kormányportál. Az elmúlt hat évben dinamikusan nőttek a gyógyszerekre fordított lakossági és közkiadások, miközben a fogyasztás nem emelkedett. Ezt egyebek közt a drágább készítmények megjelenése és az orvosok, cégek által befolyásolt gyógyszerrendelési szokások eredményezték. Az ÁSZ szerint szükséges, hogy a gyógyszerek befogadásakor és támogatási kategóriákba sorolásakor érvényesüljenek a költséghatékonyság szempontjai, kerüljenek összhangba a különböző intézmények gyógyszeradatbázisai és legyen szabályozott az orvosszakmai protokollok érvényesítésének ellenőrzése is.

Több pénz gyermek- és ifjúsági alapprogramra
A hazai szervezetek leghamarabb jövő márciustól pályázhatnak az új Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium programjaira – írja a radio.hu. A mamuttárca az egészségügyi minisztériumból kivált szociális részlegből, az egykori esélyegyenlőségi hivatalból állt össze, de ide tartozik a fogyasztóvédelem és a kisebbségi hivatal is. Az összevont minisztérium az államapparátus egyik legnagyobb intézménye lesz, csaknem 58 milliárd forintos költségvetéssel. A hírek szerint jelentősen több pénz jut a jövőben a gyermek- és ifjúsági alapprogramra.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet