Új vezetők a GKM-ben
Gilyán György lesz a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium új közigazgatási államtitkára – jelentette be Kóka János miniszter. Gilyán Réthy Imrét váltja a poszton. A kabinetfőnöki posztra Kákosy Csaba kapott felkérést, míg az ITDH Hungary vezetőjének személyére a miniszter később tesz javaslatot.
Többéves bérmegállapodás?
A kormány hosszabb időszakra szóló, kiszámítható bérmegállapodást kíván kötni a közszolgálati szakszervezetekkel – jelentette ki Csizmár Gábor munkaügyi miniszter. Az éves megállapodásoknál hosszabb időtartamra szóló ajánlatát a hónap végéig dolgozza ki a tárca. Szabó Endre szakszervezeti vezető szerint a hosszú távú egyezséget arra lehetne alapozni, hogy a mindenkori GDP-bővülést kövesse a reálkeresetek emelése.
